Wiatrówka - Karabinek Walther LGV Challenger kal. 4,5mm

Dostępność: brak towaru
Cena: 1 490,00 zł 1490.00
ilość szt
dodaj do przechowalni

Opis

Karabinek Walther LGV Challenger to nowoczesna wersja legendarnej wiatrówki, produkowanej od 1964 roku. Szereg innowacyjnych i niespotykanych dotąd rozwiązań konstrukcyjnych sprawia, że LGV jest bezkonkurencyjny wśród karabinków sprężynowych pod względem celności każdego strzału. Wiatrówki te produkowane są w 100% w Niemczech, co gwarantuje bardzo wysoką jakość produktu.

Sprężynę karabinka Walther LGV wykonano ze specjalnie hartowanej stali, zapewniając tym samym długi okres jej użytkowania. Końce sprężyny są szlifowane, dlatego uzyskują wysoką kulturę pracy. Pierścień ślizgowy zrobiony został z tworzywa o niskim współczynniku tarcia. Metalowy tłok porusza się w cylindrze cicho i płynnie.

Celność oddawanych strzałów uzależniona jest w znacznym stopniu od kultury pracy języka spustowego. Wiatrówkę Walther LGV wyróżnia lekko działający spust matchowy i wyraźnie wyczuwalny punkt wyzwolenia strzału. Takie działanie spustu zapewniają elementy wykonane ze stali narzędziowej. W mechanizmie tym można regulować długość pierwszego etapu oraz siłę nacisku.

LGV to pierwszy karabinek, w którym zastosowano obrotowy tłok, który obraca się niwelując tarcie powstające w wyniku działania sprężyny. Tłok nie ma również kontaktu z dźwignią napinającą - nie powstaje tarcie wytracające energię. W konwencjonalnych wiatrówkach, tłok trze o dźwignię, gdy porusza się do przodu.

Kolejnym bardzo dobrym rozwiązaniem technologicznym, podnoszącym jakość karabinka, jest zastosowanie dźwigni napinania, która porusza się na prowadnicach ze specjalnego tworzywa, które są dociskane do dźwigni przy pomocy sprężyn. Zapewnia to idealny kontakt dźwigni z tłokiem, przez co możliwość powstawania uszkodzeń w tym newralgicznym miejscu została wyeliminowana.

Znakomitym rozwiązaniem pozwalającym uzyskać znakomitą powtarzalność strzałów przez długie lata jest blokada klinowa, zapewniająca nieruchomą blokadę lufy. Solidny klin umożliwia złamanie lufy jedynie po ręcznym naciśnięciu dźwigni zwalniającej. Wibracje wywołane strzałem nie mają żadnego wpływu na pozycję lufy.

Bardzo istotne podczas precyzyjnego strzelania są przyrządy celownicze. Wiatrówka Walther LGV Challenger została wyposażona w szczerbinkę mikrometryczną oraz muszkę ze światłowodami Tru Glo, które znacznie ułatwiają celowanie.

Karabinek Walther LGV Challenger posiada zunifikowany, półcalowy gwint do montażu standardowych tłumików.

Niemiecki producent zastosował w modelu LGV technologię nazwaną Super Silent Technology. Tłumik redukuje dźwięk wynikający z rozprężania gazów wylotowych, ale nie likwiduje hałasu, którego źródłem jest wnętrze karabinka. Wiatrówki LGV są tak skonstruowane, że natężenie dźwięku, wynikające z pracy mechanizmów, jest minimalne. Tłok z minimalną tolerancją pasowania i uszczelki tłoka z materiału o niskim współczynniku tarcia przyczyniają się do maksymalnej redukcji hałasu.

Ważniejsze dla celności, jak również dla komfortu strzelca, jest zastosowanie technologii Vibration Reduction System. Projektanci karabinków LGV dołożyli wszelkich starań, aby maksymalnie zredukować wibracje powstające przy strzale - dzięki temu, cykl strzału jest bardzo płynny. Nie tylko poprawia to celność, ale również nie naraża optyki na szkodliwe szarpnięcia. Dzięki otworom transferowym, wywierconym w optymalnych miejscach, tłok jest wyhamowywany w odpowiednim momencie. Długa prowadnica sprężyny także redukuje nieprzyjemne wibracje.

Kolbę karabinka Walther LGV Challenger wykonano z wytrzymałego polimeru, przez co jest odporna na pęknięcia i nie wymaga dużo konserwacji. Miejsca chwytu posiadają teksturowanie, przez co karabinek trzyma się pewnie i przyjemnie. Bezpieczeństwo strzelca zwiększa bezpiecznik automatyczny, który dzięki przemyślanemu umiejscowieniu pod kciukiem jest bardzo intuicyjny.

Projekt, przygotowanie, wytworzenie narzędzi i produkcja karabinka Walther LGV Challenger wykonywane są przez firmę Walther w Niemczech. Wielki test 60000 strzałów bez wyraźnych oznak zużycia konstrukcji, wykonany przez inżynierów z fabryki Walthera, dowodzi niezbicie, iż współczesne wersje to godni następcy legendarnego Walthera LGV.

model - LGV Challenger
kaliber - 4,5mm
prędkość początkowa - 245 m/s
pojemność magazynka - 1 szt.
rodzaj kolby - polimerowa
waga - 3800g
długość całkowita - 1095 mm
długość lufy - 400 mm


Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl